Categories: Bez kategorii

Czy model oraz koloryt obroży dla szczeniaka staje się super ważny?

Obroża dla czworonoga

Obroża dla psa staje się poważnym elementem w przebiegu układania, kształcenia i dodatkowo codziennej zabawy z psiakiem, czasem także troski. Winna być więc dopasowana do psiaka i dodatkowo do wysiłku.

Wybór odpowiedniej obroży dla psiaka

Pieski o cięższej i dłuższej sierści, jak i pieski nader energiczne, bądź nieposkromione mogą wymagać obroży typu kolczatka. Psiaki gładkie i także krótkowłose, młodsze i spokojne, starczy że dostaną solidną skórzaną, albo plecioną obrożę. Na pewno nie planujemy aby obroża w jakikolwiek sposób przynosiła psiakowi dokuczliwość czy cierpienie.
Winna lekko się wsuwać, posiadać możliwość regulacji i dodatkowo łatwo dać się zdjąć, jeśli tego pragniemy. Lecz, na co dzień, jeżeli chodzimy, obroża dla psa musi być niezawodna. Nie może się gwałtownie rozpiąć, jak akurat trzymamy czworonoga krótko, gdyż niedaleko kroczy ogromny sąsiad zabójca, lub pęknąć, jeżeli psiak się pociągnie gwałtownie ujrzawszy np kotka. Obroża nie może jeszcze dać się zsunąć przez tegoż psa.
Jeżeli wędrujemy w ciemności po lesie i jest szansa, iż nasz piesek się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator akustyczny pomagający namierzenie pozycji własnego pieska.
Czasami przyplącze się do naszego psa dolegliwość w postaci pchły. Są obroże odstraszające owe insekty i w razie konieczności, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psiaka zaopatrzyć. Gdy idzie o atuty estetyczne obroży, także warto i na nie zwrócić uwagę oraz posiadać pomocną radość z koloru, czy wzoru, którym będzie ona udekorowana.
obroża dla psa przeciw kleszczom zobacz

Telefon do właściciela

Na obroży możemy umieścić dane potrzebne do znalezienia czworonoga, w sytuacji jeśliby zniknął, lub się zatracił. Telefon do właściciela, imię czworonoga i prawdopodobnie ukochana żywność mogą oszczędzić swego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zahaczania na nich karabinku od smyczy, doskonale, gdy nie będą za wielkie, ażeby uniemożliwić przyczepianie się na nich trawy, bądź gałęzi, jak wyruszymy na spacer w miejsce zaniedbane bujną roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem grupowym i musi znać swoje stanowisko w stadzie. Nasz pies rozumie, kto jest przewodnikiem jego stada. Za tą osobą chodzi i także jej się słucha. Oczywiście my chcemy, by piesek znał odpowiednio swoje miejsce w naszym prywatnym stadzie i także ażeby to było miejsce docelowe – inaczej omega. Niesłychanie niewygodne staje się mieszkanie z pieskiem, który zajmuje miejsce alfa i dodatkowo rządzi w naszym lokalu. Taka sytuacja może być nie jedynie męcząca, ale także nierzadko niebezpieczna nie tylko dla psiaka, ale i także dla wszystkich. Psiak o statusie przewodnika stada będzie sobie dopuszczał na odstępowanie od nas w dowolnym momencie i kierunku, na szczekanie na inne psiaki, albo ludzi, skakanie na ludzi, ciągnięcie i także rwanie smyczy oraz mnóstwo tym pokrewnych postępowań. Notabene – własny pies akurat nie fantazjuje o byciu alfa, jeśli taka sytuacja ma miejsce, to wówczas wyłącznie stąd, iż sami ludzie niestety nie osiągają pozycji spokojnego i także pewnego siebie przywódcy.

Spokój i także dyscyplina

Kiedy zatem zagwarantować sobie i dodatkowo stworzeniu systematyczny komfort. Tu właśnie olbrzymią wagę odegra obroża dla czworonoga. Poprzez smycz i także obrożę możemy przekazywać psinie żądania i całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś oddawać mu naszą spokojną opiekę i dodatkowo gwarancję przywódcy stada. Odczuwając spokój właściciela, psiak także jest łagodny, łatwiej się go układa plus rozwija. Warto więc ciągnąć psa codziennie na spacer i dodatkowo cieszyć się obustronną dyscypliną. Smycz, obroża oraz spokojna dyscyplina, to znaczące składniki zwykłych zabaw z psiakiem.