Categories: Bez kategorii

Drapak dla kotów – zalety i także wady. Gdzie i czy należałoby kupować?

Drapak dla pupila – który kupić?
Koty posiadają szpony, które nie pielęgnowane rozpoczynają przeszkadzać oraz przynosić ból. Dlatego którykolwiek z nich posiada normalną konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie szpony a przy okazji znaczy znany obszar. Przy uśmierzaniu owej niewątpliwej kociej potrzeby nagminnie odczuwają fotele, które w oczach kotka znakomicie przydają się do tego przeznaczenia. Właściciele pupilów przeważnie nie wiedzą jak ocalić domowe sprzęty przed niszczącymi pazurami bliskich kotów próbują w jakiś sposób je oduczać od rysowania mebli bądź odmiennymi sposobami zachowywać swój dobytek. Natomiast rozwiązanie istnieje o wiele prostsze. Starczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się sporo różnych rodzajów drapaków dla kotów. Jak zatem zakupić tenże przydatny?
gdzie kupić najlepszy drapak dla kota? sprawdź
Przede wszystkim należy dopasować drapak do domu w którym żyjemy. Jeśli posiadamy więcej przestrzeni na której potrafimy postawić kolejny przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najfajniejszym wyjściem. Tego wariantu drapak dla kota jest niesamowicie stabilny, i owe szczególnie rozbudowane (np. piętrowe z różnego rodzaju budami, leżankami, pobocznymi zabawkami itp.) będą, obok wypełniania swojej oryginalnej roli, też doskonałym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Gdy posiadamy ciasne pomieszczenie odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do zawieszenia na ścianach albo drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta dosyć niewiele pomieszczenia oraz wolno go dać np. na drzwiach, które kotek wielokrotnie drapał w niniejszy sposób je broniąc.
Drapak dla kota musi być ponadto dopasowany do jego rozmiaru. Kupienie mini drapaka dla wysokiego kota może sprawić, że kot będzie go przewracał przy dowolnej próbie skorzystania i tymże samym się nim znudzi oraz powróci do niszczenia sprzętów. Wystarczy zatem odpowiednio dobrać drapak dla kota do jego wielkości ażeby mógł on realizować znane zastosowanie.
Kolejną sprawą na jaką należy zwrócić roztropność kupując drapak dla kota jest przedmiot z jakiego został wyprodukowany. Przeważnie przygotowany jest z sizalem więc włóknem agawy, tudzież niektóre spośród tych droższych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Pozostałe elementy drapaków najczęściej przygotowane są z drewna albo wikliny, a pola przeznaczone do odpoczynku obite delikatnym materiałem i wypełnione gąbką. W bieżącym przypadku wybór uzależniony jest od granic pieniężnych klienta.
Przed kupnem drapaka dla kota należy zastanowić się też którą funkcję będzie realizował. W przypadku jeśli ma zaledwie działać do drapania to wystarczą najnormalniejsze drapaki stojące bądź leżące, a skoro ma pełnić dodatkowe role (takie jak miejsce do spania lub zabawy) lepiej będzie dobrać ich rozszerzone wersje.
Na rynku jest dużo drapaków określonych dla rozmaitych kociąt. Ich asortyment nie powinien dawać za dużo dylematów głównie wtedy gdy dobrze rozumiemy czego żądamy od kupionego drapaka. Jeżeli zależy nam jedynie na obronie sprzętów i dodatkowo nie mamy zbyt wiele miejsca wystarczy zwyczajny drapak prosty lub poziomy. Jeżeli wymagamy żeby drapak dla kota stanowił też miejscem do zabaw oraz odpoczynku i przy tym wyglądał świetnie możemy rozglądnąć się za droższymi, nadzwyczaj rozbudowanymi wersjami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, że do jakiegokolwiek z nich pupil najpierw musi się przyzwyczaić i wyszkolić do czego jest.