Categories: Bez kategorii

Drapaki dla kotków – gdzie najlepiej jest dostać?

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kota, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to jego normalny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zbędnej tkanki. Jeśli Twój kotek ma tendencję do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także sprzęty, rozwiązaniem może być dopasowany do jego potrzeb drapak.
Dane modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością i praktycznością, zaś wybór istnieje naprawdę duży. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są szczegółowe zasady dobierania tegoż rodzaju wyposażeń także w jaki sposób dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim stabilność.

Kot ścierając pazurki używa do tego dużą część własnej siły, oraz cielsko zgina w duży łuk. Takie zachowanie powoduje, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim długotrwały, tak żeby nie zagroził swemu kotu. Wspaniałym rozwiązaniem są np. elementy przyczepione do ściany, które dźwigają wielki nacisk i dodatkowo stanowią wspaniałą ofertę, chociażby dla dużych kotów. Szukając drapak obejrzyj, czy jest podparty na mocnej podwalinie i także czy część dolna prawidłowo lgnie do podłogi.
Dokonując przesiewu weź pod rozwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej wagi kotów przeznaczony jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tym większy napór wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być naprawdę spory.

Dobrana wielkość

Niezależnie od tegoż, albo nabywasz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl aby dobrać jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być dostosowana do wielkości kota, właśnie aby mógł on wyprostować łapki i także wyciągnąć cielsko. Kotki odmiany dużej chcą indywidualnych, szerokich dodatków, które spełnią ich potrzeby. Koci junior nasyci się znanym produktem; możemy także kupić drapak, który będzie rósł razem z nim.

Jakość i zużyte materiały

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być sporządzony spośród znakomitej klasy produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który idealnie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na materiale nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje mnóstwo rodzajów drapaków w rozmaitej postaci. Owe najpopularniejsze to deska otulona dodatkowym sznurem, niebywale ekskluzywne przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Istnieją także drapaki, wykonane tak, ażeby pełnić jednocześnie
funkcję legowiska oraz które obite są wytrzymałą, ale wygodną gąbką.
zobacz tu https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html i zamów drapak

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być również piękny, jak i praktyczny. Taki przedmiot może być dekoracją domu oraz dobrym terenem zabaw dla naszego pupila. Mocno powiększone są tzw. kocie baszty, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są również legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeśli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki jednocześnie, i choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Olbrzymi dobór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, że dowolny posiadacz pupila odszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i także stworzy radość pupila.