Categories: Bez kategorii

Gdzie kupować nadzwyczaj interesujące zabawki dla kotów?

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Zapewne każdy choć raz dostrzegł pupila, który wyjętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Stwierdzamy wówczas często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy pupil. Natomiast nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie pazurów, bo szpony każdy kotek ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza osobiste terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze oznajmienia, iż to jego teren. Gdy pupil wcale nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas znak, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w domu umożliwi ocalić przed uszkodzeniem nasze meble.
zabawki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym kotom komfort, są bardzo przydatne szczególnie kotom będącym regularnie w lokum.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Pupil wysuwa mięśnie, natomiast na bardziej rozbudowanych drapakach ma możliwość do mocno złożonych rozrywek. Prawidłowo jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby uratować przed podrapaniem meble albo kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zazwyczaj pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają gospodarze, stąd ofiarą może ulec wersalka w salonie. Kotki ubóstwiają też znaczyć własne miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład nowego kota.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najcudniejsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć kotu jak funkcjonalne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na płytce pionowo czy pochyło, osłoniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są szczególnie rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na ziemi albo być przyczepiony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być przystosowany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów również dla hodowli, a ponadto drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest nadzwyczaj duża, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, posiadają różnorodne funkcje i akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem tudzież upodobaniami pupila. Jak pupil uwielbia więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest żywy i kocha skakać, pewno uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.