Categories: Bez kategorii

Jakie wyposażenie dla małego psa są obowiązkowe oprócz legowiska dla pieska?

Sportowe szelki dla psiaka

Z psem możemy ćwiczyć różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu zawodowy wysiłek, biegać lub jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego potrzebne będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psiaka stworzone są tak, aby dać psiakowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów wolno wykorzystywać szelek dla psiaka zaprzęgowych, ale właściwie jest wykorzystywać specjalne szelki dedykowane do gonienia z czworonogiem czy przejażdżki na rowerze.
tutaj złożysz zamówienie na psie legowisko https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer konstruuje oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki doskonale dopasowane do figury psiaka, gwarantują ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie ruszają się w czasie biegu i nie wywołują zranień. Szelki dla czworonoga Line mogą być stosowane i na co dzień, zwłaszcza do długodystansowych spacerów. Są to zatem szelki przydające się doskonale do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to zatem połączenie tradycyjnych szelek modelu guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa jednocześnie wspaniale sprawdzają się w dogtrekkingu, choć można uprawiać w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można wyjątkowo dobrze przystosować do wymiarów czworonoga, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają proporcjonalnie siłę, z którą pies szarpie, umożliwiając mu na komfortową oraz efektywną pracę tudzież swobodę ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne i dodatkowo wygodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, przydaje się do mocowania psiaka na spacer, kolejne do przyczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze czy dalekiej podróży.

Firma Sali tworzy także klasyczne szelki dla psa „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z pieskiem. Dedykowane są dla psów, które za silnie nie ciągną oraz dobrze odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psa sportowe to zatem także Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas również wszechstronne szelki, można montować je psu na codzienne spacery, zaś także wykorzystywać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i wygodne, ich właściwością jest również natychmiastowe oraz łatwe zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Gdy planujemy uprawiać sport z psem potrzebujemy dobrać dla niego adekwatne, odpowiednie i także dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.