Categories: Bez kategorii

Kup silikonowy żwirek dla własnego kota. Czemuż należałoby go zakupić?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to wówczas obligatoryjne oprzyrządowanie kuwety. Są różne rodzaje żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i krytej. Żwirek dla kotów ma taki negatyw, iż nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu nieopodal kuwety tudzież przenoszeniu po mieszkaniu przez kotka.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html najlepsze ceny żwirków silikonowych

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Wszakże na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kotów, dużo przystępniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają standardowy piach. Są dobre dla pupilów, które nierzadko idą na zewnątrz i dodatkowo kochają ryć w glebie. Takie koty muszą mieć w kuwecie coś znajomego.

Lecz taki żwirek dla kota ogromnie łatwo zaczyna odrażająco pachnieć, gdyż nie ma możliwości odłączenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma postać drobnych kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po pomieszczeniu.

Aczkolwiek tenże większy oraz grubszy jest mniej wydajny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, jaką można prędko wyeliminować z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe czy aromatyczne. Asortyment zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, porządne żwirki dla pupila bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, zaś cały żwirek uzupełniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest szalenie dobry.

Gdy go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym środowisku, by woda z moczu swobodnie wyparowała. Wybitnie modne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do toalety. Taki żwirek poprawnie zobojętnia smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to wówczas, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dołączać w minimalnej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają zarazem zalety oczyszczające.