Categories: Psy

W jaki sposób wyłonić rasę dużego psa trafną dla Ciebie?

To, że czworonóg jest najgenialniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Ten futrzasty towarzysz, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i także warunki, w których przebywa. Dla niego liczy się tylko bliskie spojrzenie oraz dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup lub adopcję szczeniaka, bardzo często choćby nie pomyślą nad wyborem tej rozsądnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i stylowi życia. Wygląd psiaczka oraz jego słodki pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły pies bardzo szybko rośnie i właściciel nawet nie dostrzeże, kiedy przeobraża się w dojrzałego psa, którego wygląd niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ładnych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Energiczny pies i ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, trzeba dobrze zapoznać się z jego rasą, by razem z nim stanowić spójny oraz szczęśliwy związek. Psiaczki wymagające wiele ruchu i także spacerów,nie będą czuły się zadowolone, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, iż to szczególnie aktywne zwierzaki, które wymagają dalekich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies obronny czy do towarzystwa?


Dowolny przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tu pieski małe, które spokojnie pomieszczą się w dowolnym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe wymiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Tymczasem niewielkie psy mimo swojego ślicznego wyglądu, niestety nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno spowodują niepokój i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Jeżeli w domku występują małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, albowiem błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich odmianami, by trafnie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami i trybem życia człowieka, bo jedynie wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

karma dla psa hurtownia