Kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie wiele bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE to potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednak ma duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno w jednoznaczny sposób rzec…

Comments are closed.